Hakkında

YAŞAR KABA KİMDİR?
1960 Samsun doğumlu Yaşar Kaba, çocukken geldiği İstanbul’da uzun yıllar Beykoz’ da yaşadı. 27 Üsküdar’da ikamet etmeten sonra 2018 Beykoz a döndü..

 1987 Günaydın Gazetesi’nde 2 yıl çalıştıktan sonra, çeşitli sektörlerde iş hayatına devam etti.
2006 yılında Çınar Kültür Sanat Dergisi’ni çıkardı. Ekonomik nedenlerle kapattığı dergi yerine, 2007 yılında İstanbul Haber Flaş Gazetesi çıkardı. Gazete, 2009’da İstanbul Flaş olarak isim değiştir.

2009 Yılından bugüne her sene “İstanbul Flaş Onur Ödülleri” veren Yaşar Kaba, “. Yerelde ve genelde insanlığa katkı vermiş, ama bir kenarda unutulmuş değerlere yaptıklarınızın farkındayız diyerek onlara vefa duygularını ifade etmekti” diyor.

Kaba, Bu güne kadar 150 nin üzerinde “Geleneksel el sanatlarından, ressamına, sinema, tiyatro sanatçısına, bestekârından müzisyenine birçok değeri Onur ödülüyle ödüllendirdi. Ödül törenlerini muhteşem konserlerle renklendirdi.

Yaşar Kaba, Gazeteciliğin yanı sıra STK’lara da gereken önemi verdi. 2 yıl başkan yardımcılığını yürüttüğü derneğin, 2013 genel kurulunda yapılan tüzük değişikliği ile Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneği (GASSOPDER) Yönetim Kurulu Başkanlığına getirildi.
Kaba, Derneğin  bünyesinde kurduğu “Tiyatro 6N 1K” Tiyatro ekibiyle birkaç oyun sehnelendi.
10 Ocak 2015  “Çalışan Gazeteciler Günü”nde sanatçılardan ve halk oyunlarından oluşan muhteşem bir konser düzenlendi.

8 Mart 2015 Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde “8 Mart Kadınlar Günü” etkinliği ve Üsküdar Emin Ongan Musiki Cemiyeti vefa konseri düzenlendi.

Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneği GASSSOP DER, eş zamanlı olarak Üsküdar Hasan Tan Çocuk Yuvası çocuklarını da unutmadı. Yuva Yönetimi ile belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda çocukların hediyeleri dernek yönetim ve üyeleri ile Yuva yönetimine teslim edildi.
Yaşar Kaba, Evli ve 4 çocuk babasıdır.